Poštovné zdarma   |   Vrátenie do 30-tich dní
+421 233 059 601

Zavolajte nám Po - Pia od 9:00 - 17:00

Napíšte nám email kontakt@eyerim.sk

Často kladené otázky

Čo je to eyerim?

eyerim je jednoducho ovládateľný internetový obchod predávajúci dizajnérsku očnú optiku - tisícky autentických modelov slnečných, dioptrických a lyžiarskych okuliarov.

Naším cieľom je ponúknuť “všetko pod jednou strechou”. Od prestížnych svetových značiek, ako napríklad Ray-Ban, cez ručne vyrábané kolekcie menších nezávislých výrobcov a funkčné športové rámy, až po výberové dizajnérske kúsky.

Na eyerim je doručenie zadarmo do všetkých krajín Európskej únie. eyerim vám taktiež ponúka možnosť bezplatnej výmeny tovaru do 30 dní od doručenia. Všetky naše produkty sú 100% originálne a majú 2-ročnú záruku.

Prečo nakupovať okuliare online?

Nakupovanie okuliarov na internete je úplne bezpečné a maximálne pohodlné. Čo je však najdôležitejšie, kúpou dioptrických a slnečných okuliarov na eyerim môžete ušetriť až 60% v porovnaní s bežnými maloobchodnými cenami.

Naviac - kamenné predajne nedokážu ponúknuť taký široký sortiment ako eyerim. Aj tie najväčšie offline obchody predávajú maximálne 500 modelov okuliarov. eyerim ponúka tisíce produktov a neustále dopĺňame najnovšie kúsky, preto nikdy nezmeškáte posledné kolekcie.

Akými platobnými metódami môžem platiť?
 • GoPay - možnosť platiť prostredníctvom internet bankingu všetkých bánk, vrátane Slovenskej Spotiteľne, UniCredit Banky, ČSOB, Sberbank, Tatra Banky, VÚB Banky a mnoho ďalších
 • Kreditná karta / debetná karta - akceptujeme VISA, MasterCard a American Express
 • Na dobierku
 • Paypal
 • BitCoin

Sme mladí a inovatívni, preto akceptujeme platby najpoprednejšou svetovou digitálnou menou.

Online platby na eyerim sú bleskovo rýchle a 100% bezpečné. Platby sú uskutočnené prostredníctvom platobných brán, ktoré využívajú najvyspelejšie technológie v oblasti ochrany osobných údajov a vylučujú možnosť podvodov.

Okamžite po vykonaní objednávky na eyerim obdržíte potvrdenie transakcie emailom.

Aká je doba doručenia?

eyerim drží všetky najpopulárnejšie modely okuliarov skladom a odosiela ich vždy v priebehu 24 hodín. Tieto produkty sú na stránke ľahko rozpoznateľné - sú označené značkou “Skladom”.

Ostatné produkty sú zvyčajne doručené v priebehu 10 pracovných dní. Odhadovaná doba doručenia je uvedená individuálne na stránke každého produktu.

POZNÁMKA: Pri limitovaných kolekciách a sezónnych produktoch sa môže doba doručenia predĺžiť - v takom prípade vás však bude náš tím okamžite informovať, aby ste vždy vedeli vopred, kedy zásielku očakávať.

Sú okuliare ponúkané na eyerim 100% originálne?

Áno, bez najmenších pochybností.

Všetky slnečné okuliare, dioptrické rámy a lyžiarske okuliare, ktoré na eyerim nájdete sú 100% originálne. Každý kúsok dorazí do vašich rúk v originálnom balení spolu s originálnym príslušenstvom, ktoré výrobca poskytuje. Ak výrobca poskytuje certifikát pravosti, bude súčasťou zásielky.

Spolupracujeme priamo s výrobcami ako Luxottica alebo Safilo - najväčšími producentmi očnej optiky na svete, ktorí už niekoľko desaťročí stoja za výrobou značiek ako Ray-Ban, Oakley, Prada, Tommy Hilfiger, Michael Kors a mnoho ďalších. Sme oficiálnym a autorizovaným predajcom značiek Ray-Ban a všetkých ostatných, ktoré v našej ponuke nájdete. Na oficiálnej stránke Ray-Ban si nás môžete dokonca overiť, stačí kliknúť tu.

Čo je však asi najdôležitejšie, už viac ako 3 roky sa spolu s našim tímom staráme o zrak a štýl ľudí z viac ako 15 krajín Európy, ponúkame to najlepšie, čo vo svete očnej optiky nájdete a vybrať si u nás môžete z vyše 80 značiek. Veríme, že nám dáte za pravdu, že niečo podobné by sa nám predajom "fejkov" asi nepodarilo. V eyerim robíme každý deň všetko preto, aby spokojnosť našich zákazníkov nebola menej ako 100%-ná a veríme, že vo vašom prípade to nebude inak.

Ktoré okuliare sú pre mňa správnou voľbou?

Je to úplne jednoduché. Stačí poznať pár základných pravidiel a výber toho správneho modelu na eyerim sa stane bezproblémovým a vzrušujúcim zážitkom.

eyerim ponúka množstvo vyhľadávacích filtrov, pomocou ktorých dokážete zúžiť vašu finálnu selekciu. Najrozhodujúcejším faktorom je tvar vašej tváre:

Okrúhle tváre sú zvyčajne rovnako široké ako dlhé, sánka a lícne kosti sú zaoblené. Líca sú plné a širšie ako čelo. Pre tieto typy tváre odporúčame a hranaté rámy, ideálne so silnými líniami, ktoré vizuálne zjemňujú výrazné lícne kosti. Polorámové okuliare, ktoré opticky predlžujú tvár, sú ideálnou voľbou pre tento typ tváre.

Hranaté tváre sa vyznačujú rovnakou šírkou lícnych kostí, čela a sánky. Ideálne sú okrúhle rámy, oválne rámy alebo cat-eye rámy, ktoré značne zjemnia čeľusť. V prípade obdĺžnikového rámu odporúčame zaoblené okraje.

Ak je vaša tvár dlhšia ako širšia (máte dlhé čelo, vysoké lícne kosti a zaoblenú sánkovú kosť), odporúčame rámy s väčšou plochou šošoviek. Oversize rámy sú jednoznačne správnou voľbou pre vás. Tento tvar okuliarov vizuálne rozšíri a zároveň opticky skráti vašu tvár.

Srdcové tváre, taktiež nazývané trojuholníkové, sú charakteristické širokým čelom a malou bradou. Pri výbere okuliarov vám odporúčame zamerať sa na štvrorcové rámy alebo odbĺžníkové rámy. Okrúhle a oválne rámy sú taktiež vhodnou voľbou.

Oválne typy tváre majú lícne kosti mierne širšie ako čelo a bradu a pripomínajú tvar vajíčka. Ľudom s týmto typom tváre sa hodí akýkoľvek tvar rámu. Najdôležitejším faktorom pri výbere je veľkosť.

V prípade, že s výberom potrebujete poradiť alebo máte technickú otázku, eyerim je tu pre vás na kontakt@eyerim.sk.

Majú okuliare záruku?

Áno, eyerim poskytuje na všetky produkty 2-ročnú záruku.

Každý výrobca definuje záruku inak. Niektoré značky pokrývajú obdobie 6 mesiacov, zatiaľ čo iné obdobie 24 mesiacov. V kontrakte sa zvyčajne nachádzajú tisíce podmienok, technických definícií a geografických obmedzení. Cieľom eyerim je vás od týchto komplikácii odbremeniť. To je dôvodom, prečo eyerim poskytuje svoju vlastnú medzinárodnú záruku v trvaní dvoch rokov - bez akýchkoľvek ďalších obmedzení.

Záruka sa uplatňuje na všetky výrobné chyby* bez výnimky. Záruka sa nevzťahuje na poškodenia rámu alebo šošoviek spôsobené bežným každodenným nosením (napríklad škrabance) a na poškodenia vzniknuté pri nehode alebo nesprávnom používaní.

Aby náš tím mohol vyhodnotiť, či sa na poškodený produkt vzťahuje záruka, pošlite nám, prosím, emailom fotografiu produktu spolu s opisom chyby na kontakt@eyerim.sk a my sa obratom ozveme.

* Výrobné chyby sú nedostatky vzniknuté počas procesu výroby z dôvodu nedodržania štandardov výrobcu pre daný typ produktu (chybné pánty, blednutie farieb, atď.). Výrobné chyby sa nevzťahujú na nedostatky pripisované dizajnovým vlastnostiam produktu. Výrobné chyby taktiež nezahŕňajú poškodenia spôsobené vlastným zapríčinením.

Ako sa starať o svoje okuliare?

Prémiové slnečné, dioptrické a lyžiarske okuliare si vyžadujú dôkladnú pozornosť.

Nevhodná starostlivosť môže viesť predovšetkým ku škrabancom na šošovkách, ktoré zahmlievajú vaše videnie. Najjednoduchším spôsobom, ako sa tomuto vyhnúť, je držať okuliare v ochrannom obale, pokiaľ ich nenosíte.

Pri čistení používajte jemnú handričku a špeciálny tekutý prípravok alebo vlhčené obrúsky určené na čistenie šošoviek okuliarov. Nikdy nepoužívajte vreckovky, papierové utierky alebo textílie, pretože zrniečka prachu, prípadne vlákna môžu spôsobiť drobné škrabance. Na čistenie nikdy nepoužívajte mydlá, šampóny, saponáty a určite nie prípravky na leštenie skla. Obsahujú agresívne látky, ktoré poškodzujú vrchnú vrstvu šošoviek.

Ako zistiť, že okuliare nie sú pravé?

Falzifikáty sú repliky predávané za účelom zneužitia prémiovej značky, ktorá má na trhu vysokú hodnotu.

Zatiaľ čo nepravé hodinky alebo kabelky predstavujú minimálne riziko pre spotrebiteľa, fejkové slnečné okuliare sú extrémne nebezpečné. Nakoľko sú vyrábané z lacných materiálov, zriedka spĺňajú zdravotné štandardy EÚ a šošovkám zvyčajne chýba UV vrstva, ktorá chráni váš zrak pred nebezpečným slnečným žiarením. Nosiť nepravé okuliare môže byť ešte väčším rizikom, ako nepoužívať žiadne.

Oddanosť kvalite je uložená v DNA eyerimu. Všetky produkty predávané na našich stránkach sú originálne, vyrábané najmä v Taliansku (Ray-Ban, Prada, Persol,...) a v USA (Oakley) a ich šošovky využívajú popredné technológie, ktoré pohlcujú 100% nebezpečných UV lúčov.

Nákup na eyerim je zárukou obdržania autentického produktu. Avšak v prípade, že chcete skúsiť šťastie inde, vám ponúkame zopár pravidiel, ktorými by ste sa pri nákupe mali riadiť:

 • Cena. Značkové okuliare sú hodné svojej ceny, no eyerim sa vždy snaží ponúknuť najnižšiu možnú. Ak niekde narazíte na cenu, ktorá je v porovnaní s našou výrazne nižšia, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o falzifikát.
 • Detaily. Autentické okuliare sú vyrábané prostredníctvom najmodernejších výrobných procesov, výlučne z najkvalitnejších materiálov. Kĺby sú vyrábané z jediného kúsku kovu a pevne vsadené do rámu okuliarov. Nikdy nie sú prilepené lepidlom alebo pritavené plastom. Emblém značky na vonkajšej strane postrannice je priestorovo zvýraznený, nie potlačený.
 • Číslo modelu. Na vnútornej strane ľavej postrannice originálnych okuliarov vždy nájdete číslo modelu a informáciu o veľkosti. Veľkosť písma, medzery a zarovnanie sú vždy jednotné a dobre čitateľné, dokonca aj na najtenších kovových rámoch, ako napríklad v prípade Ray-Ban Aviator.
 • Farba. Pravé rámy sú vyrezané z jediného kúsku organického acetátu alebo vstrekované do formy. Ak by ste na originálnych okuliaroch presekli rám, vnútorná farba sa bude stotožňovať s tou na povrchu. Pravé okuliare nikdy nie sú farbou iba natreté alebo nastriekané.
 • Balenie. Pravá očná optika je predávaná v originálnom výrobnom balení, ktoré obsahuje nálepku s čiarovým kódom, informáciu o výrobcovi a názov modelu.
 • Váha. Ak v rukách držíte nefalšované okuliare, mali by ste cítiť ich hmotnosť. Originálne okuliare by mali pôsobiť pevne a jednotne, nie nezvyčajne ľahko a krehko. Ak autentické okuliare položíte na pár stránok papiera, mali by zabrániť, aby ich jemný vánok odfúkol. Ak nevytvárajú tento dojem, pravdepodobnosť, že sa jedná o falzifikát, je vysoká.
 • Nálepka. Ak sa na šošovke nachádza nálepka, nie je prilepená lepidlom, ktoré po odstránení zanechá stopy. Na autentických okuliaroch je štítok na šošovke pripevnený pomocou statickej priľnavosti (bez použitia lepidla).