29.3.2018 2876 pozretí 2 minúty čítania

Svetový deň zdravia - Vážte si svoje zdravie (nielen) 7. apríla

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vznikla roku 1948 a tento rok je to presne 70 rokov, odkedy si 7.apríl pripomíname ako Svetový deň zdravia. Svetový deň zdravia je deň všeobecného povedomia založený na veľmi jednoduchom princípe – primeraná a legitímna zdravotná starostlivosť pre každého na svete.

Je to neuveriteľné, že takmer polovica svetovej populácie nemá kvôli finančnému nedostatku náležitú zdravotnú starostlivosť. Počas 70. výročia Svetovej zdravotníckej organizácie je však ich všeobecný cieľ veľmi jednoduchý – "všeobecné zdravotné pokrytie (Universal Health Coverage) pre všetkých a všade". V praxi to znamená, že úplne každý bude môcť mať kvalitnú zdravotnú starostlivosť všade na svete a to bez strachu, že by táto starostlivosť priniesla finančné problémy. Začínajúc práve 7. apríla je zámer Svetovej organizácie zdravia jasný – inšpirovať, motivovať a viesť partnerov UHC (Universal Health Coverage) k dohode o danej veci.

Nielen tieto ciele má Svetová zdravotnícka organizácia, ale taktiež chrániť krajiny od epidémií, výrazne znižovať risk hladu a chudoby a podporovať rovnosť pohlaví. Ciele, ktorými sa WHO každoročne poveruje nie je jednoduché dotiahnuť do konca, no aj my im v tom môžeme pomôcť našou podporou tohto na oko obyčajného dňa.

Všetci vieme, že by sme nemali v zdraví udržiavať iba naše pľúca, srdce a pečeň, ale aj naše oči. Mali by ste nosiť dioptrické okuliare, ale nejako ste sa k tomu ešte nedostali? Máte strach, že budete vyzerať menej atraktívne? Určite teda čítajte ďalej, pretože ste práve iba 3 slová od zlepšenia vášho zraku.

1.   Ostrosť

Dioptrické okuliare Prada Cinema v čiernej farbe

Nemáme niekdy všetci akoby “zahmlené pre očami”? Suché oči, unavené od neustáleho pozerania na naše počítačové obrazovky – niet divu, že potrebujeme korekčné okuliare! Ale s vaším obľúbeným párom dioptrických okuliarov bude svet krajší a jasnejší. Prečo to teda nevyskúšať, nie?

2.   Zvodnosť

Dioptrické okuliare Prada Cinema Prescription Glasses pre ženy v čiernej farbe, Unisex Ray-Ban Aviator Dioptrické okuliare v zlatej farbe

Je to jednoduché – s dioptrickými okuliarmi budete ešte atraktívnejší! Je to dobre známy a dokázaný fakt, že s dioptrickými okuliarmi ľudia pôsobia inteligentnejšie a teda aj atraktívnejšie k opačnému pohlaviu (alebo rovnakému, akokoľvek sa to vám páči, priatelia). Byť chytrý je sexy! A čo je ešte viac sexy? Všetko vidieť! Chcete sa držať najnovších trendov aj v rámci okuliarov? Prezrite si našu kolekciu 2018 a práve vy môžete byť módnym trendom, ktorý sa bude každému páčiť.

3.   Prístupnosť

Unisex Ray-Ban Aviator Prescription Glasses in Gold

Je 21. storočie, priatelia. Všetci sme online, pravdepodobne príliš často. Ale kto má vôbec rád nakupovanie? Vo všetkých obchodných centrách je príliš teplo a rušno a nakoniec aj tak všetci skončíme spotení a podráždení. To je to posledné, čo potrebujeme, no nie? A presne preto môžete v našom e-shope nájsť virtuálne zrkadlo, kde si jednoducho a bez stresu vyskúšate ktorékoľvek dioptrické (aj slnečné) okuliare, ktoré sa vám zapáčia. A čo tak mať objednané okuliare doma už o pár dní? S nami je aj to možné! Tu nájdete množstvo dioptrických okuliarov presne podľa vášho vkusu, ktoré môžu byť veľmi rýchlo u vás doma.

Na to, aby ste sa rozhodli, či si chcete zlepšiť zrak stačia iba 3 jednoduché slová a 1 zľavový kód, však? My sme určite toho názoru, a preto pre vás máme zľavový kód: WHO20! Ak ho využijete v dňoch od 3. do 8. apríla  na objednávku všetkých rámov dioptrických okuliarov  v našom e-shope, získate zľavu 20% na celý nákup! A hneď potom nezabudnite Svetový deň zdravia osláviť aj v nejakom inom super zdravom, pozitívnom spôsobe. 

Zdroje všeobecných informácií o Svetovom dni zdravia:
http://www.who.int/en/
https://www.uhc2030.org/news-events/meetings-events/article/whos-world-health-day-2018-is-on-universal-health-coverage-448186/

Yassaman

Som jednou zo spoluzakladateľov eyerim a pomáham nám udržať sa vo vodách marketingu. Nikdy neodmietnem dobrý tip na knihu alebo pozvanie na trip po Európe. Raz som zjedla celý kus hovädzieho stehna v priebehu 30 minút a pre tých, ktorí nevedia vysloviť moje meno som jednoducho 'Yass'.

Mohlo by vás zaujímať
Zaručené tipy na last-minute darčeky pre každého

Do Vianoc ostáva pár dní a vám stále chýba ten správny darček pod stromček? Náš darčekový sprievodca vám uľahčí výber a zaručí vám pokojné Vianoce.

Okuliare podľa typu tváre: HRANATÁ

Tie najvhodnejšie slnečné okuliare pre hranaté alebo obdĺžnikové tváre. Inšpirujte sa širokým výberom tvarov, farieb a materiálov vhodných práve pre vás.

Späť na SILMO Paris - svetový veľtrh očnej optiky

Ako každoročný MiDo v talianskom Miláne, Parížsky SILMO je jedným z najprestížnejších veľtrhov očnej optiky. My sme tam boli a prenesieme tam aj vás.

DISKUSIA