14.2.2018 6462 pozretí 3 minúty čítania Prejsť na e-shop

Prominentné športové okuliare na zimných olympijských hrách 2018

Zimné olympijské hry sa konajú každé 4 roky a sme si viac než istí, že ste na tom rovnako ako my a ani ste si neuvedomili, ako rýchlo vedia 4 roky ubehnúť. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, aké okuliare používajú profesionálni športovci na takých športových podujatiach, ako je zimná olympiáda? A načo im nejaké okuliare vlastne treba? My to všetko vieme! Prečítajte si náš krátky článok a spoločne môžme snívať o tom, že sme aj my drsnými športovými hrdinami.

Samozrejme, môže sa stať, že o športy sa veľmi nezaujímate, a tak nemáte tušenie, čo vlastne zimné olympijské hry sú. V krátkosti vám to teda vysvetlíme: zimné olympijské hry sú fenomenálnou športovou udalosťou. Úplne prvá zimná olympiáda sa konala v roku 1924 vo francúzskom Chamonix, no v  tom čase olympijské hry ľudia volali iba „medzinárodný týždeň zimného športu  1924 v Chamonix“. Počas tohto „týždňa zimných športov“,  sa stretlo 258 športovcov zo 16 krajín, aby si zmerali svoje sily. Po takmer 100 rokoch v roku 2014, sa na tomto športovom podujatí stretlo už o „trošku“ viac športovcov – rovno 2780 a to z 88 krajín celého sveta. Presne táto dlhovekosť robí zimné olympijské hry neobyčajnou udalosťou. Nielen športovci zimné olympijské hry milujú, ale aj ľudia zo všetkých súťažiacich krajín.
Tohtoročná zimná olympiáda sa koná v Pchjongčchangu v Južnej Kórei od 9. do 25. februára. Šúťažiaci si zmerajú sily v siedmich športoch a v pátnástich rozličných športových disciplínach. A čo potrebujete pri zimných športoch, aby ste sa dokázali dokonale sústrediť a zároveň dať vašim očiam potrebnú ochranu? Predsa okuliare! Pokiaľ ste zvedavá duša, možno vás zaujme náš výber zimných športov a k nim aj toľko potrebných okuliarov.

Športy na snehu

Na tohtoročnej zimnej olympiáde sme už mohli vidieť viacero športov na snehu. Či už ide o snowbordovanie alebo skok na lyžiach, športovci si chránia oči väčšinou lyžiarskymi okuliarmi. Sánkari či skeletonisti si však potrebujú chrániť oči aj pri rýchlosti 140km/h, preto majú na hlave helmy, ktoré okrem istoty, že im počas rýchlej jazdy nič nespadne, majú v sebe zakomponované aj slúchadlá a kameru.
Schopnosť uvedomovať si dôležitosť zdravého zraku a  zdravia oči, vôbec neuberá na nekonečnej nebojácnosti, ktorú títo profesionálni športovci odvádzajú v každej športovej disciplíne. Ak si teda aj vy radi užívate zdolávanie zasnežených kopcov na profesionálnom snowborde alebo na  drevených sánkach od dedka, už nezabúdajte vaše oči chrániť!

Prominentné športové okuliare 2018

Športy na ľade

V športoch na ľade sa spája pôvab a extravagancia. Fakt, že títo športovci dokážu urobiť všetky tie piruety, skoky a lastovičky iba na korčuliach a ešte aj na hrozivo tvrdom ľade, je pre tých z nás, čo sa sťažka prejdú mestom bez jediného pádu, viac ako nepredstaviteľné. No dokonca aj tieto športové zázraky potrebujú dobrú ochranu pre svoje oči! Obzvlášť rýchlokorčuliari a rýchlokorčuliari na krátkých dráhach, ktorých oči môžu byť ohrozené nielen malými úlomkami ľadu, ale aj svetlami z tribún odrazenými na ľade.  Preto korčuliari musia nosiť ochranné športové okuliare. Nie ste žiadny profík, no aj vy si radi zakorčuľujete na zamrznutom jazere? Tak aj presne pre vás máme široký sortiment športových okuliarov!

Prominentné športové okuliare 2018

Počas tohtoročnej zimnej olympiády budú ešte športovci bojovať minimálne o jednu zo 102 medailí, ktoré navrhol Lee Suk-Woo a majú motív kórejskej abecedy „hangeul“. No nie sú úžasné? My by sme o ne hneď bojovali!

Či ste sľubný slovenský biatlonista alebo iba jednoduchý smrteľník milujúci svoje športy počas víkendov, športové okuliare vám nesmú chýbať! A nezabúdajte, pokiaľ si u nás od 18. do 20. februára kúpite pár športových alebo lyžiarskych okuliarov, môžete uplatniť  10% zľavu na celý nákup s jednoduchým kódom OLYMP. Sme tu vždy pre vás, šampióni!

Branislav

Som spoluzakladateľom eyerim - môj bežný deň zahŕňa všetko, čo sa týka brandingu a UX. Mám rád kombináciu športu a filozofie - popri permanentke do gymu na mojom stole leží vždy nejaká kniha. Neznášam holuby a nenosím dioptrické okuliare aj keby som mal.

Mohlo by vás zaujímať
4 najbežnejšie typy tváre - Nájdete si tú vašu?

S našim novým letným sprievodcom slnečných okuliarov podľa typu tváre vám zostávajúce dni do leta ubehnú ako voda!

Ray-Ban Kolekcia 2020: #ourtradition

Nový rok, nová Ray-Ban kolekcia! Najnovšia kolekcia je ale špeciálne zameraná na podporu a šírenie tradícií. Čítajte ďalej a zistite viac.

Oakley PRIZM - Technológia, ktorá zmenila svet športu

Čo znamená všetok ten rozruch okolo PRIZM, ako táto technológia funguje a prečo zmenila životy vrcholových športovcov po celom svete?

Máte otázky? Spýtajte sa nášho optometristu.