21.2.2019 2459 pozretí 5 minúty čítania

3 skvelé tipy ako kúpiť detské okuliare online

Veľkosť, materiál, trvanlivosť, šošovky… nájsť toto všetko v jednych okuliaroch je ťažké, aj keď si kupujete okuliare pre seba! O to viac, keď hľadáte dioptrické okuliare pre Vášho chutného, malého potomka. Nadišiel ten čas, kedy je vhodné povedať si “dosť!”, nemyslíte? Máme pre Vás perfektné tipy ako vybrať, objednať a kúpiť tie najlepšie detské okuliare na trhu. Moderným spôsobom, samozrejme.

1. Okuliare musia byť pevné a v správnej veľkosti

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Dolce&Gabbana

Keď si vygooglite “ako vybrať dioptrické okuliare pre dieťa”, každý z článkov Vás upozorní na to,aby ste to nikdy nerobili online/ nikdy neobjednávali z internetu. Dovolíme si nesúhlasiť. Takéto vyhlásenie mohlo byť síce pravdivé pár rokov dozadu, no vodiť svoje dieťa po optikách v roku 2019, keď to ide aj jednoduchšie, je trochu zbytočné. Pre nás dospelákov je to trápenie, tak si predstavte, aké otravné to musí byť pre dieťa.

Ako správne v online svete vybrať dioptrické okuliare pre Vaše dieťa?

Všetko, čo potrebujete je recept od očného lekára alebo optika. Tieto hodnoty tam nesmú chýbať:

- Dioptrie
- Cylinder (v prípade astigmatizmu)
- Os cylindra
- PD - vzdialenosť zorníc

Ak Vám na recepte chýba PD hodnota, viete si ju ľahko odmerať aj sami doma! Všetko, čo budete potrebovať je pravítko alebo krajčírsky meter. Ďalšie kroky:

1. Priložte začiatok pravítka/ krajčírskeho metra pod pravé oko, presne pod/nad zreničku dieťaťa a pretiahnite pravítko/ krajčírsky meter k druhému oku.
2. Výslednú hodnotu vydeľte dvomi. Napr. ak ste odmerali PD hodnotu dieťaťa 30 cm, znamená to, že PD hodnota pravého oka bude 15cm a rovnako aj ľavého 15 cm. Úplná hračka!

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online

Profi tip: Ak oči Vášho dieťaťa nadšene lietajú po celej miestnosti a je to takmer nemožné im PD hodnotu odmerať… je čas ich očká trochu pobaviť alebo zaujať. Hra alebo zaujímavý obrázok či fotka by mali zabrať. Zahrať sa na “Kto prvý žmurkne” so sladkou odmenou pre víťaza - to by bol asi náš najlepší tip, no ale čo my o tom vieme, ešte bohužiaľ nie sme rodičia. Škoda.

Ako vybrať tu správnu veľkosť okuliarov pre Vaše dieťa?

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Sunglasses, Prescription glasses frames

Záleží na veku. Pre deti, ktoré majú menej ako 2 roky, existujú špeciálne rámy vyrobené z pevných materiálov, v menších číslach a balenie často obsahu aj “gumičku”, ktorá zaručuje, že okuliare dieťaťu len tak z tváre nespadnú

Nájsť tú správnu veľkosť pre Vaše dieťa je vlastne také jednoduché, ako nájsť mu správnu veľkosť čiapky či klobúka. Ak veľkosť čiapky inklinuje k menším číslam, tak tomu bude aj pri okuliaroch a vice versa! Šošovky detských okuliaroch majú väčšinou šírku 44-48 mm, s dĺžkou “nožičky” približne 125 mm. Vo všeobecnosti veľkosti detských okuliarov dobre sedia deťom od 4. až po 10. rok.

Aký materiál okuliarov je ten najvhodnejší?

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Ray-Ban Sunglasses, Prescription glasses frames

Je to dobre známy fakt, že deťom až tak veľmi nezáleží, aké drahocenné a rozbitné sú niektoré veci. (Preto sú deti také jedinečné!) Presne preto by sme odporúčali zaobstarať také silné okuliare, ktoré toho trochu vydržia. Acetát, oceľ alebo kov sú skvelé materiály, keď hľadáte super-odolné okuliare. A nezabudnite na ohybné stranice - okuliare sa tak totiž jednoduchšie prispôsobia rastúcej tvári Vášho drobca.

Vybrať v eyerim e-shope detské slnečné okuliare je, na druhej strane, veľmi jednoduché. Stačí si slnečné okuliare vybrať, doma s drobcom vyskúšať a ak veľkosť nesadla, okuliare nám ľahko zašlete naspäť a objednať si inú veľkosť či model.

2. Presvedčte Vaše dieťa, že nosiť okuliare je zábava!

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Prescription Glasses, Sunglasses

Najrozumnejším krokom ako niečo také dosiahnuť, by bolo nechať Vaše dieťa vybrať si svoj nový super rám dioptrických okuliarov alebo slnečných okuliarov. (Samozrejme, ak sú na to dostatočne “starí” - neodporúčame, ak má dieťa menej ako 4 roky, ale to necháme už na Vás) Ak sa im rám okuliarov alebo slnečné okuliare totiž zapáčia, bude pre ne oveľa jednoduchšie a viac zábavné okuliare aj nosiť. Ak aj Vy každodenne nosíte dioptrické okuliare alebo slnečné okuliare, keď sa konečne vyjasní, také niečo sa im bude páčiť ešte viac! Vy ste, koniec koncov, ich najväčšia hviezda a práve na Vás sa chcú podobať.

A teraz môžete mať s Vaším drobcom dokonca rovnaké okuliare! Ako tieto rámy dioptrických okuliarov a  tieto detské rámy. Alebo tieto unisex slnečné okuliare a tieto slnečné okuliare pre deti.

Buďme ale uprímní, starať sa o okuliare a pravidelne ich čistiť je aj pre nás dospelých úloha, ktorej sa občas radšej vyhýbame. Ale ak je dôležitosť slnečných či dioptrických okuliarov dostatočne vysvetlená, nemal by to byť až taký problém. Okuliare majú byť predsa buď na tvári alebo v puzdre - jednoduché! My medzičasom zavoláme rodičom a tiež si to teda necháme po stý raz vysvetliť, lebo nám táto matematika stále robí problém…  

3. Nezabúdajte na každoročné očné kontroly!

Ak zrak Vášho dieťaťa nie je na 100%, každoročná návšteva detského očného lekára je priorita. Zrak dieťaťa sa mohol za 12 mesiacov nielen zhoršiť, ale aj ich dioptrické okuliare budú určite potrebovať “update”.

Vylepšite Vaše dioptrické okuliare s eyerimom! Teraz je to ešte jednoduchšie...

3 Brilliant Tips for Buying Kids Prescription Glasses Online, Ray-Ban Prescription glasses frames

Vybrať si dioptrické okuliare nikdy nebolo jednoduchšie - nový “konfigurátor” dioptrických okuliarov je skvelým pomocníkom! Sústavne pracujeme na tom, aby Vám nákup v eyerim e-shope ušetril čo najviac času a išiel ako po masle.

Uzavrime teda tento článok na úprimnú nôtu - je celkom očividné, že nie sme žiadni profesionáli v "poradenstve" pre rodičov. No pretvoriť i nie celkom príjemné a nie veľmi zaujímavé každodenné udalosti na niečo pútavé a zábavné - to je to, v čom sa pomerne dobre vyznáme! Takže verte nám, priatelia, že vložiť do nás trošku dôvery a kúpiť okuliare pre Vášho drobca online, je rovnako jednoduché, ako objednať si okuliare z internetového obchodu pre seba. Predsa len, je už rok 2019. Rok, kedy by sme si všetci mali začať viac vážiť vlastný čas. A s eyerimom ho ušetríte!

Andrea

Som jednou zo spoluzakladateľov eyerim. Svoju energiu sústredím na tvorbu obsahu našich sociálnych sietí. Som posadnutá plameniakmi a cestovaním. K väčšine svojich kreatívnych nápadov prichádzam počas dlhých prechádzok po horách. Mám rada umenie a fotografiu.

Mohlo by vás zaujímať
Go. Explore. See.: Mountains of Slovakia

Objavte s nami krásu slovenských hôr v tohtoročnej poslednej epizóde video cyklu Go. Explore. See a nalaďťe sa zimnú lyžiarsku sezónu.

Čo je EYESHAKER? 3 jednoduché dôvody, prečo si ho zaobstarať

Už Vás unavuje čistiť si dioptrické či slnečné okuliare narýchlo okrajom trička? Chápeme! Je pravý čas vyskúšať niečo nové, nie?

Okuliare podľa typu tváre: OVÁLNA

Slnečné okuliare, ktoré sa vám perfektne hodia môžu váš look urobiť dokonalým! Máte zakaždým problém s výberom tých správnych a strávite pri tom hodiny? Vedeli ste, že ak poznáte správne svoje črty a typ tváre, môže vás to pri výbere zachrániť? Ak nie, máte dnes štastie! Prečítajte si náš prvý článok so série tipov nato, ako skombinovať vaše slnečné okuliare podľa typu vašej tváre. Dnes, tipy pre oválne tváre!

DISKUSIA