12.5.2020 243 pozretí 2 minúty čítania

Ako vybrať okuliare pre šoférov

Mnohí vodiči si neuvedomujú, že obyčajné slnečné okuliare nie sú vhodné na jazdu za volantom. Človek by povedal, že okuliare sú len taký obyčajný módny doplnok. Avšak opak je pravdou, a to najmä pri vodičoch. Práve okuliare pre šoférov dokážu spraviť vašu cestu za volantom bezpečnejšiu a pokojnejšiu.

Oslnenie, tma, zlé poveternostné podmienky, priame svetlo, zahmlené prostredie dokážu rozptýliť zrak a pozornosť vodiča. Okuliare pre šoférov preto nie sú len tak na parádu, ale poriadny doplnok, ktorý im pomáha. Existujú viaceré druhy špeciálnych okuliarov, napríklad okuliare na šoférovanie do tmy alebo šoférovanie do hmlistého počasia.

RÁM

Rám je dôležitý pri výbere okuliarov, pretože napríklad veľké rámy ako nosievala Paris Hilton, bránia periférnemu videniu a zvyšujú tak risk nehody. Rámy s veľkými šošovkami a tenkými bočnicami (ako napríklad Aviator alebo Mike z eyerim collection) sú vhodnou voľbou pri výbere okuliarov, lebo dostatočne chránia oči pred svetlom a zároveň umožňujú spomínané periférne videnie.

FARBA ŠOŠOVIEK

Farba šošoviek je rovnako dôležitá ako rám. Nevhodne zvolená farba dokáže ovplyvniť viditeľnosť a znižovať tak vizuálny kontrast. Ružová, modrá alebo zelená farba šošoviek nie je veľmi vhodná na nosenie počas šoférovania. Naopak, ideálne farby šošoviek okuliarov pre vodičov, sú šedá alebo hnedá (s polarizáciou), pretože sú neutrálne a najmenej skresľujú okolité farby. Mnoho okuliarov, ktoré sú určené na šoférovanie v noci (zlých svetelných podmienkach) bývajú aj žltej alebo jantárovej farby, lebo prispievajú ku zvýšeniu kontrastu farieb a ich rozlíšeniu.

Okuliare na šoférovanie, okuliare pre šoférov, šofér, okuliare, slnečné okuliare, eyerim blog

ŠPECIÁLNE ÚPRAVY ŠOŠOVIEK

Dobrým pomocníkom pri šoférovaní aj anti-reflexná vrstva šošoviek, ktorá umožňuje preniesť viac svetla do oka a zlepšuje tak viditeľnosť. Ďalšou výhodou anti-reflexnej vrstvy je odpudzovanie mastnoty, čo udržuje okuliare dlhodobejšie čisté. Túto vrstvu je možné pridať všetkých dioptrických okuliarov z eyerim collection

Polarizačné šošovky sú skvelou voľbou pre šoférov, pretože špeciálny filter na šošovkách zabráni slnečným lúčom, aby sa nepríjemne odrážali priamo do vašich očí a oslepovali vás. Polarizačnú vrstvu na šošovky si môžete sami pridať aj do dioptrických okuliarov.

Ďalším vhodným výberom sú okuliare, ktoré majú prechodnú farbu šošovky, pretože vám poskytnú lepší pohľad na cestu (stmavia svetlú oblohu a zanechajú prirodzenú farbu palubnej dosky bez skreslenia).

Pokiaľ ste krátkozrakí alebo ďalekozrakí , a počas šoférovania stále meníte dioptrie so slnečnými okuliarmi, tak máme pre vás riešenie - dioptrické okuliare z dielne eyerim collection, ktoré je možné doplniť o vychytávky (nielen) pre vodičov. Ako príklad môžeme uviesť fotochromické šošovky, ktoré sú samozafarbovacie a prispôsobia sa okolitému svetlu. Alebo čo by ste povedali na dioptrické slnečné okuliare? eyerim collection poskytuje mnoho ďalších vylepšení, napríklad aj multifokálne šošovky

Okuliare na šoférovanie, dioptrické okuliare, fotochromická vrstva, polarizované okuliare, anti-reflexná vrstva, eyerim blog

Veríme, že sme vám dostatočne priblížili problematiku výberu správnych okuliarov pre šoférov. Na eyerim eshope máme širokú ponuku okuliarov, ktoré vám zjednoduchšia a spríjemnia cestu za volantom. Nezabúdajte, že by ste mali dbať nielen na vlastné bezpečie počas šoférovania a chrániť svoj zrak pomocou vhodne zvolených okuliarov. Na záver by sme vám popriali mnoho šťastných kilometrov bez nehôd a príjemné šoférovanie.

 

Yassaman

Som jednou zo spoluzakladateľov eyerim a pomáham nám udržať sa vo vodách marketingu. Nikdy neodmietnem dobrý tip na knihu alebo pozvanie na trip po Európe. Raz som zjedla celý kus hovädzieho stehna v priebehu 30 minút a pre tých, ktorí nevedia vysloviť moje meno som jednoducho 'Yass'.

Mohlo by vás zaujímať
Vianoce bez stresu - Vyberte ten správny darček pomocou virtuálnej reality

Trafiť sa do vkusu našich blízkych je niekedy výzva. Ušetrite si predvianočný stres s našim virtuálnym zrkadlom a vyberte ten správny darček pre celú rodinu.

Medzinárodný deň žien: Buďte TOU ženou

Dámy celého sveta, počúvajte! Je čas na každoročnú oslavu Vašej ženskosti.

Sprievodca slnečnými okuliarmi: Najväčšie trendy zimy 2018

Máte teraz v zime každé ráno problém s výberom outfitov? Žiadne obavy - naši obľúbení influenceri sú konečne späť.

DISKUSIA