21.11.2018 5163 pozretí 2 minúty čítania Prejsť na e-shop

Black Friday: Stručná história

V tento piatok zvýčajne veľa ľudí dostalo voľno z práce, ktoré hneď využili na vianočné nákupy, až kým sa z Black Friday nestal (neoficiálny, ale predsa) začiatok vianočnej nákupnej sezóny. Dnes majú špeciálne Black Friday ponuky rôzne krajiny po celom svete.

História

V snahe naplno zahájiť vianočnú sezónu začali predajcovia po celých Spojených Štátoch ponúkať zľavy na Black Friday. Pojem Black Friday (alebo teda “čierny piatok”) bol prvýkrát použitý v roku 1961 a postupne sa stával známejším, až kým sa v roku 2005 nestal prvýkrát najrušnejším nákupným dňom roka. Ľudia využili svoj deň voľna a zľavy a v obrovských množstvách navštevovali svoje obľúbené obchody.

Počuli ste niekedy tie šialené príbehy o divokých, nekontrolovateľných skupinách ľudí na nákupoch? To je jednoducho Black Friday v Amerike. Mnoho obchodov otvára už v predvečer tohto “sviatku” a ľudia hneď po večeri tvoria nekonečné rady pred dverami obchodov. Toto často spôsobuje úplný chaos, keďže skupiny pobláznených (a v 12% prípadov aj opitých) ľudí sú schopné sa aj pobiť o tie najlepšie ponuky.

eyerim vysvetľuje históriu a vznik Black Friday nákupov s neuveriteľnými zľavami.

Zaujímavosti

• Názov “Black Friday” údajne pochádza z pojmu “čierne čísla”, ktoré na rozdiel od červených (mínusových) čísel znamenajú pre predajcov zisk.

• Najlepšie zľavy väčšinou bývajú na hračky, za to napríklad šperky sa na Black Friday oplatí kupovať najmenej. #tipyodeyerim

• V USA za posledných 10 rokov Black Friday spôsobil sedem úmrtí a 98 zranení. Ešte, že sa dá nakupovať aj online, no nie?

• Black Friday ako ho poznáme sa neustále mení a vyvíja: už nie je limitovaný len na ten jeden piatok. V Amerike sa obchody často otvárajú už vo štvrtok večer, ale niektoré firmy potiahnu svoje ponuky počas celého víkendu, niekedy ešte dlhšie.

Pojmy

Black Friday: štvrtý novembrový piatok, deň po Vďakyvzdaní = obchody ponúkajú zľavy. 

Black Friday víkend: mnoho obchodov a značiek ponúka zľavy aj naďalej, bláznovstvo pokračuje!

Cyber Monday: ak by ste náhodou cez víkend nemali dostatok času, Cyber Monday má tie najlepšie ponuky a zľavy online.

Ako každý rok, my v eyerim tiež oslavujeme Black Friday. Všetko to vypukne už tento piatok, 23. novembra. Ste pripravení? My určite áno a máme pre Vás pripravené super veci. Nemusíte ísť do žiadnych obchodov: len nakupujte na Black Friday tie najlepšie slnečné a dioptrické okuliare online, bez stresu!

Yassaman

Som jednou zo spoluzakladateľov eyerim a pomáham nám udržať sa vo vodách marketingu. Nikdy neodmietnem dobrý tip na knihu alebo pozvanie na trip po Európe. Raz som zjedla celý kus hovädzieho stehna v priebehu 30 minút a pre tých, ktorí nevedia vysloviť moje meno som jednoducho 'Yass'.

Mohlo by vás zaujímať
Zaručené tipy na last-minute darčeky pre každého

Do Vianoc ostáva pár dní a vám stále chýba ten správny darček pod stromček? Náš darčekový sprievodca vám uľahčí výber a zaručí vám pokojné Vianoce.

Oakley PRIZM - Technológia, ktorá zmenila svet športu

Čo znamená všetok ten rozruch okolo PRIZM, ako táto technológia funguje a prečo zmenila životy vrcholových športovcov po celom svete?

Valentínsky darčekový sprievodca - darujte nezabudnuteľné

Oslávte vašu lásku ideálnym darčekom, ktorý trvá. Nakupujte slnečné a dioptrické okuliare s našim Valentínskym darčekovým sprievodcom a darujte nezabudnuteľný darček.

Máte otázky? Spýtajte sa nášho optometristu.